NET CAMERA ACC POE MIDSPAN 30W/02172-002 AXIS
- Category Code
- POE
- Description
- AXIS 30 W Midspan is a 1-port midspan that can deliver up to 30 W to one network device. It is IEEE 802.3af (15 W)
and IEEE 802.3at (30 W) compliant, which ensures compatibility with most Axis network products with built-in PoE.
replace existing Ethernet switches and cabling infrastructure.> IEEE 802.3af and IEEE 802.3at> 10/100/1000 Mbps> 100 to 240 V AC> Plug-and-play - Dimensions
- 30 x 46 x 140.1 mm
- Full Description Line
- Product Type Accessory|Power consumption 30 Watts|Operating temperature range -20 °C to 40 °C|Dimensions 30 x 46 x 140.1 mm
- Operating temperature range
- -20 °C to 40 °C